Odcinek 014
Jakie funkcje powinna mieć dobra platforma B2B
Lista funkcji, bez których platforma B2B nie udźwignie realnej sprzedaży hurtowej: od cenników po zatwierdzanie zamówień.
Piętnaście funkcji, które - według Michała Zabielskiego i ponad dekady doświadczenia w projektach B2B - decydują, czy platforma sprzedażowa faktycznie odciąża zespół, czy tylko dokłada mu pracy.
Cennik, zakupy i konta klientów
- Dynamiczna polityka cenowa: stawki zależne od segmentu klienta, wielkości firmy i historii relacji, z regułami widoczności ceny (ukryta, po zalogowaniu, per kategoria).
- Szybkie zamówienia: import CSV, wyszukiwanie po SKU, ponawianie wcześniejszych zamówień jednym kliknięciem.
- Konta wieloosobowe z rolami: różne uprawnienia w ramach jednej organizacji klienta, przypisany handlowiec, monitoring limitu kredytowego.
Logistyka i integracje
Wielomagazynowa obsługa dostępności, zmienne koszty wysyłki zależne od produktu i wolumenu, dzielenie zamówienia na różne metody dostawy. Do tego integracje z ERP, OMS i WMS - to one, zdaniem Zabielskiego, dają największy zwrot z automatyzacji, więc powinny wejść do MVP zaraz po polityce cenowej, katalogu produktowym i szybkich zamówieniach.
Reszta - konfiguratory produktów, programy partnerskie, content marketing dla ekspertów branżowych, obsługa wielu języków i walut - dobudowuje się, gdy fundament już działa. B2B nie kupuje się jak B2C: liczy się pozycja eksperta i przejrzystość relacji bardziej niż community i osobowość marki.
Nie wiesz, od której funkcji zacząć budowę platformy B2B? Skontaktuj się z Endora, pomożemy ułożyć MVP w dobrej kolejności.
Powiązane z tym odcinkiem
Usługa
Platformy sprzedażowe B2B
Tworzymy nowoczesne platformy sprzedażowe dopasowane do Twojego modelu biznesowego
Case study
Samochodowy.pl: nowa platforma sprzedażowa
Pełny rewrite platformy leasingowej na Symfony 7.4 + Next.js z architekturą API-first. Szybsze ładowanie, kalkulator rat, obsługa cesji i nowa aplikacja mobilna w jednym codebase.
Case study
DKM Power Transmission, platforma sprzedażowa
Od niestabilnej platformy i porzucanych koszyków do wzrostu konwersji o 2 p.p.
Blog
Buduj rozwiązania pod procesy biznesowe firmy, nie na odwrót!
W zeszłym roku mieliśmy okazję przejąć projekt po poprzednim wykonawcy, z którym przyszedł do nas Klient. To, co jednak przelało czarę goryczy to inny…
Masz konkretne wyzwanie?
Nie czytaj o tym - porozmawiajmy o Twoim przypadku.