Magento 2, system ERP, dedykowane rozwiązania dla e-commerce

Info

  • Zakres prac: Projekt integracji z systemem ERP, Implementacja integracji z systemem ERP
  • Wykorzystywane technologie: REST API, Magento

O Kliencie

Selfie Jewellery jest sklepem z ręcznie robioną biżuterią, posiadającym sklepy stacjonarne oraz sklep on-line. Marka istnieje od 8 lat i z sukcesem kieruje się filozofią mix and match, gdzie każda nowa kolekcja doskonale skomponuje się z innymi biżuterii zakupionymi w sklepie.

Problem Klienta

Wraz z otwarciem wersji internetowej sklepu pojawiła się konieczność efektywnej synchronizacji stanów magazynowych między kanałem on-line, a placówkami stacjonarnymi. Dotychczasowe rozwiązanie oparte na plikach było niewydajne i powodowało przekłamania w stanach, co kończyło się wycofywaniem zamówień i zwiększonym zaangażowaniem Biura Obsługi Klienta.

Magento 2 sklep internetowy

Propozycja rozwiązania

W wyniku analizy potrzeb Selfie zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu ERP budowanego przez firmę ODL. W ramach naszych prac napisaliśmy całościową integrację z platformą Magento 2 i zaprojektowaliśmy mechanizm wymiany danych między sklepami, by w szybkim czasie aktualizować stany magazynowe.

Dodatkowo dodaliśmy obsługę produktów personalizowanych i „na zamówienie” z opcją rezerwacji – to skomplikowało cały proces utrzymywania stanów, ponieważ istniała część produktów, dla których nie było to koniecznie, a dla innych było to uzależnione od dostępności materiałów pozwalających na produkcję biżuterii.

Po udanej integracji stanów, następnym krokiem była synchronizacja contentu produktowego między ERP a sklepem.

Osiągnięte rezultaty

Wdrożenie systemu ERP pozwoliło na efektywne zarządzanie stanami magazynowymi. Dzięki temu zamówienia były wiarygodne i niepotrzebne było odwoływanie nadmiarowych zamówień. To przełożyło się na mniejsze zaangażowanie ludzi odpowiedzialnych za support, co pozwoliło im na spożytkowanie uwolnionego czasu na inne zajęcia.

Zainteresowany podobnym projektem?

Napisz kilka słów o Twoim problemie, a z chęcią pomożemy Ci się z nim uporać

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.