Dedykowanie rozwiązania dla e-commerce konfiguratory produktowe

Info

  • Zakres prac: Projekt konfiguratora, Implementacja rozwiązania, Import modeli 3D, Moduł Rozszerzonej Rzeczywistości
  • Wykorzystywane technologie: WebXR, Three.js, Magento, JavaScript

O Kliencie

Nasz klient to przyszłościowa firma meblarska z ambitnymi planami ekspansji na konkurencyjny rynek amerykański. Działając jako marketplace, firma łączy różnych producentów mebli z klientami. Koncentrując się na innowacjach, chętnie włączają najnowocześniejsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i rozszerzona rzeczywistość (AR) do swoich operacji biznesowych.

Problem Klienta

Klient stanął przed wyzwaniem prezentacji swojej oferty produktowej w sposób prosty w odbiorze dla kupujących. Jednocześnie istotne było to, by wykorzystany sposób prezentacji wyróżniał się na tle konkurencji, by móc przyciągnąć większy wolumen kupujących i producentów, zachęconych atrakcyjnością platformy do sprzedaży swoich mebli.

Interaktywny konfigurator 3D produktów rozszerzony o technologię Augmented Reality

Propozycja rozwiązania

Aby sprostać temu wyzwaniu, zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązanie napisane na platformę Magento:

Całość została powiązana z mechanizmem produktów konfigurowalnych i opcji niestandardowych (Custom Options) w Magento. Dzięki temu podejściu mogliśmy zintegrować się z istniejącą architekturą platformy, co pozwala na lepsze wykorzystanie zbudowanych modułów w całym ekosystemie.

Całe rozwiązanie, ponieważ bazuje na modelu jako takim, jest generyczne i nie ogranicza się tylko do mebli. Tym samym rozwiązanie sprawdzi się dobrze również jako konfigurator dla okien, oświetlenia czy innych obiektów, które możemy zaprezentować w postaci modeli 3D.

Osiągnięte rezultaty

Wdrożenie naszego rozwiązania przyniosło Klientowi wartościowe rezultaty:

Na bazie osiągniętych korzyści Klient postanowił rozbudować narzędzie i przedstawić je potencjalnym inwestorom zainteresowanym ekspansją na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Chciałbyś przetestować rozwiązanie?

Zainteresowany podobnym projektem?

Napisz kilka słów o Twoim problemie, a z chęcią pomożemy Ci się z nim uporać

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.